четвер, 24 грудня 2015 р.

СПРОТИВ ГЕНОЦИДУ

     До Дня пам’яті жертв голодоморів в бібліотеці ім. А.Чехова Краматорської ЦСПБ відбулося відкриття виставки «Спротив геноциду. 1932-1933 рр.», що розповідає, як у надлюдських умовах українське суспільство, передусім селянство, чинило опір сталінському тоталітарному режиму в 1920 - на початку 1930 -х років.  
      18 фотодокументальних стендів «Спротив геноциду» створено Українським інститутом національної пам'яті спільно з галузевим державним архівом Служби безпеки України. На стендах представлені унікальні документи та фото, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів оприлюднюється вперше. Загалом виставка складається з 18 стендів.

       Запрошуємо всю спільноту міста, особливо шкільну і студентську молодь,  відвідати бібліотеку. Пересувна виставка діє до 27 грудня 2015 року.





понеділок, 21 грудня 2015 р.

Зустріч з Маргаритою Сурженко

      17 грудня 2015 року  в бібліотеці ім. А.Чехова м. Краматорська у рамках Всеукраїнського туру відбулася зустріч з Маргаритою Сурженко, де молода луганська письменниця  презентувала  свої книги «АТО. Історії зі сходу на захід» та «Нове життя. Історії з Заходу на Схід».  На цей захід були запрошені учні старших класів загальноосвітньої школи №1, а також всі бажаючі зустрічі з автором книг.
       Книгу «АТО. Історії зі сходу на захід» письменниця написала  у рекордні строки, а видавництво «Дискурсус» її погодилось безкоштовно надрукувати. Це книга про переселенців, які були змушені покинути своє місто і почати життя спочатку. Історії вигадані, але у героях кожен може знайти частинку себе, адже війна стосується кожного.
      Маргарита Сурженко: «Свою книгу я присвятила не війні, а - долі переселенців. Я ніколи не любила стереотипів і зараз хочу показати людям, що серед жителів Сходу є багато виключень із правил. Зараз у Києві та багатьох інших містах не хочуть здавати квартири людям з донецькою чи луганською пропискою, бо є багато дезінформації про переселенців, що знову починає нас роз’єднувати. Особисто я зі «свинськими» переселенцями не зустрічалася. Навпаки - серед них є багато тих, які люблять Україну, які вдячні за підтримку і допомогу людям, що їх прихистили, які не живуть на «пособія» і не вважають усіх винними, а починають шукати роботу і самотужки облаштовувати своє життя далі».
    У своїй книзі Маргарита Сурженко акцентує увагу на тому, що навіть у війні можна знайти чимало позитиву. Авторка резюмує: «АТО дає змогу звільнитися від зайвого багажу і зрозуміти, яким є твоє покликання. АТО - це чудова можливість почати робити щось вперше, познайомитися з новими людьми, пізнати справжню Україну, перевірити стосунки й зрозуміти, хто тобі друг. Це нагода щось втратити для того, щоб знайти щось цінніше. Це чудова можливість відчути один одного й стати одним цілим!».

    Зустріч пройшла у дуже позитивному ключі. Адже важку і болючу тему війни письменниця подає з неабияким оптимізмом. Слід зауважити, що ЗОШ №1 завжди відкликається на запрошення бібліотеки відвідати масові заходи з різних напрямків. Неодноразово вони зустрічалися з сучасними письменниками України, які були гостями нашої бібліотеки, приймали участь у Голобородківських читаннях, відвідали ювілейний вечір, присвячений Ліні Костенко. Дякуємо директорові школи Микитюк Ірині Іванівні та педагогічному колективу за небайдужість до патріотичного виховання підростаючого покоління, за чемних та уважних дітей, які з зацікавленістю відвідують такі заходи.

понеділок, 14 грудня 2015 р.

Хай не згасне свіча пам`яті

З 14 грудня 2015 року в бібліотеці ім. Чехова в повному обсязі відкрилася і буде експонуватися до 27 грудня 2015 року виставка фотодокументальних плакатів «Спротив геноциду».  Виставка приурочена до днів, коли вся Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів, тому її  основною темою  є спротив українського народу тоталітарній радянській системі та Голодомор 1932-33 років як наслідок цього спротиву.
Виставка «Спротив геноциду» підготовлена Українським інститутом національної пам’яті на основі документів Галузевого державного архіву СБУ спільно з Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років в Україні.
Експозицію побудовано за хронологічною послідовністю подій, які передували Голодомору-геноциду. Кожному періоду присвячений окремий плакат-колаж із фотографіями і фотокопіями тогочасних документів. За задумом авторів, на їх основі кожен відвідувач може скласти власне уявлення про минуле, розуміти, що і як відбувалося.
Основою виставки стала частина документів, яку нині вдалося віднайти, розсекретити та дослідити.
Запрошуємо всіх небайдужих відвідати виставку за адресою: вул. Велика Садова, буд.62! Тел. для довідок 41-24-76.

неділя, 22 листопада 2015 р.

«Є на Землі країна Україна із серцем, що йменується Майдан»



День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Події 21 листопада 2013 р. – 22 лютого 2014 р. стали етапом прояву українцями неабиякої сили, мужності, гідності, віри та міцності духу. Цей одностайний поклик душі, що гордо вихопився з уст велелюдного майдану, почув увесь світ – він сягнув самого неба і могутньою хвилею покотився по Україні, збадьорюючи серця її патріотів і збурюючи лють ворогів. Тому, 20 листопада 2015 року для учнів 9-го класу ЗОШ №1 до цього свята  у бібліотеці-філії №17 ім. Чехова Краматорської ЦСПБ була проведена інформаційна година «Є на Землі країна Україна із серцем, що йменується Майдан», присвячена пам'яті героїв Майдану. Захід провела провідний бібліотекар Писаренко О. В. Вона розповіла про хронологію подій «Революції гідності» та учасників  Євромайдану. Також був представлений фотоколаж, який вміщував в себе  список та фотографії загиблих «Небесної сотні». Всі присутні вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання. На завершення бібліотекар надала інформацію про книгу  «Євромайдан: Хроніка в новелах», яка вийшла в світ нещодавно. До неї увійшли твори учасників конкурсу «Новела по-українськи» від журналу «Країна». Серед авторів: Юрченко Оксана, Титаренко Марія, Повзик Роман, Терещенко Мирослава, Брошнівська Оксана, Череп-Пероганич Тетяна, Трохименко Анна, Киян Валія, Танасюк Алла, Сухарський Юрій, Ломоносов Михайло, Чуб Григорій, Малюванчук Олеся, Чупа Олексій, Манженко Євген, Єщенко Марина, Івченко Владислав, Чирков Сергій, Колінько Сергій та інші.
 Куратор конкурсу Олена Павлова у передмові зауважує: "Цієї зими ми багато нового про себе дізналися. Що синьо-жовтий прапор на спині може суттєво зігріти на морозі, а під червоно-чорним взагалі спекотно. Що ялинку можна не забирати до літа, а президента так довго тримати не варто. Що коли треба, зможемо знайти бронежилет для друга. Що рецепт коктейлю Молотова настільки простий, а центр Києва з легкістю перетворюється на Січ. Що на вулицях європейської столиці влада може стріляти у перехожих. Що червоний хрест на рукаві не рятує від кулі снайпера. Що можна не спати ніч, читаючи новини. Що війна буває так близько. Що добро перемагає зло. І не тільки у казках, а й у касках. Ми не знали, що у повітрі свободи так багато сльозогінного газу. Як ним дихати, ми тільки вчимося потрохи. І дуже не хочеться забувати це вміння".
До уваги присутніх в читальному залі був представлений  тематичний перегляд літератури «Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не переможе мій народ!». Книги, статті з періодичних видань, світлини проникливо відтворюють усю палітру буремних протистоянь. Ознайомившись з матеріалами виставки, переконуємось: все поєднано однією ідеєю – боротьбою за незалежність, свободу і соборність України. Сповнено тугою за полеглими в нерівному бою, і разом із тим, світлою вірою в перемогу, нездоланність нашого народу.


пʼятниця, 13 листопада 2015 р.

ГОЛОБОРОДЬКІВСЬКІ ЧИТАННЯ

11.11.2015 у Краматорській бібліотеці ім. А.Чехова відбулися чергові ГОЛОБОРОДЬКІВСЬКІ ЧИТАННЯ, в яких узяли участь учні десятих класів ЗОШ міста. Ведучому та працівникам бібліотеки вдалось зацікавити слухачів творами поета, зміст яких перегукується із подіями нинішнього часу. Зокрема, це -- "На смерть тиранам", "Інша людина", "Полишений на узбіччі" та ін. Присутніх вразив авторський стиль творів 60-х, що має багато спільного з манерою сучасних молодих поетів.

                                                                    Володимир Півень,
                                                                                               член Центру дослідження літератури   для дітей
та  юнацтва в рамках  проекту «Вся Україна читає дітям», 
                                                                       к.ф.н., доц.каф. педагогіки  Краматорського економіко-гуманітарного інституту .
  
                                                                                              








вівторок, 10 листопада 2015 р.

О, мово! Душа голосна України!

10 листопада в  бібліотеці-філії  №17  відбувся захід, присвячений Дню української  писемності  і мови «О, мово! Душа голосна України!», на якому були присутні  учні старших класів ЗОШ № 1. Бібліотекар читального залу Верещагіна О. В. ознайомила присутніх з історією виникнення слов’янської  писемності, трагічними сторінками історії української мови. Захід був проілюстрований цікавими фактами з походження української мови. Великий інтерес у гостей викликала електронна відео-презентація.
До заходу була підготовлена книжкова виставка, на якій зібрано матеріал з історії української мови, а також було представлено інформацію про українське письменництво Краматорська.

Зустріч старшокласників з чарівним словом української мови стала уроком правди і добра, днем  вшанування рідного слова. Бо мова – це те, що відрізняє один народ від іншого, і якщо ми не знатимемо української мови - то які ж ми українці?

середа, 21 жовтня 2015 р.

Вчимося фандрайзингу

      10 жовтня 2015  року в централізованій системі публічних бібліотек м. Краматорська за ініціативою неформальної організації, мистецького простору «Вільна хата» пройшов семінар – тренінг «Інтелектуальний та фінансовий фандрайзинг як метод залучення читачів та фінансів в бібліотечній установі». В ньому взяли участь провідні фахівці бібліотек – філій централізованої системи публічних бібліотек міста та спеціалісти шкільних бібліотек.  Захід проходив у міській публічній бібліотеці ім. А. Чехова. Відкрила семінар завідувачка бібліотеки ім. А. Чехова Щукіна Марина Фомилівна. Далі прозвучала доповідь провідного бібліотекаря центральної бібліотеки для дітей та юнацтва м. Львова Тетяни Пилипець «Інтелектуальний та фінансовий фандрайзинг як метод залучення читачів та фінансів в бібліотечній установі». Доповідь і консультація доповнювалися слайд  - презентаціями за темою семінару.
      Гостем заходу став український письменник, головний редактор видавництва «Фонтан казок» Іван Андрусяк. Він привітав бібліотеку з перемогою у щомісячному розіграші призів від видавництва і вручив комплект чудових дитячих книжок.
         Бібліотека дуже вдячна нашим гостям - Івану Андрусяку та Тетяні Пилипець за можливість цікавого спілкування! 






понеділок, 5 жовтня 2015 р.

Крапелькою добра зігріємо душу



                                                                                   Люди похилого віку -
                                                                                     Мудрості стигла пора,
                                                                                     Спогадів митті без ліку,
                                                                                     Роки по вінця добра…

 Як і кожного року, 1-го жовтня в Україні відзначається День людей похилого віку та День ветерана.
 У цей сонячний осінній день для своїх читачів елегантного віку  працівники бібліотеки ім. А. Чехова влаштували свято. «Крапелькою  добра зігріємо  душу»- так називалася святкова програма підготовлена до цього дня. Ліричні вірші, сердечні слова  ведучих чергувалися з музичними привітаннями творчих дитячих колективів  міського палацу культури ім. Леніна, учнів загальноосвітньої школи №6  та найменшими  мешканцями нашого міста – вихованцями дитячого садочка  №11.
          Ліричну ноту в теплу атмосферу заходу внесли романси та пісні , виконані давнім другом бібліотеки Кірсановим Олександром Олексійовичем.
Закінчилася зустріч традиційним чаюванням. Всі гості свята отримали море позитиву та гарного настрою.
Дуже прикро, що такий день буває лише раз на рік, адже слова вдячності людям похилого віку повинні лунати набагато частіше.






                                                                               

пʼятниця, 5 червня 2015 р.

Итоги шахматного турнира для детей



В Краматорской городской библиотеке им. А. Чехова завершился шахматный турнир среди школьников, посвященный Дню защиты детей.
На протяжении трех дней в турнире приняли участие дети от 7 до 14 лет. Главный судья турнира – судья I категории Аракелов Г. С. по результатам соревнования распределил места среди участников следующим образом:
1 место – Жадан Сергей
2 место – Исаев Герман
3 место – Пономаренко Олеся
Поздравляем победителей! Желаем успехов в дальнейших шахматных сражениях!