четвер, 24 грудня 2015 р.

СПРОТИВ ГЕНОЦИДУ

     До Дня пам’яті жертв голодоморів в бібліотеці ім. А.Чехова Краматорської ЦСПБ відбулося відкриття виставки «Спротив геноциду. 1932-1933 рр.», що розповідає, як у надлюдських умовах українське суспільство, передусім селянство, чинило опір сталінському тоталітарному режиму в 1920 - на початку 1930 -х років.  
      18 фотодокументальних стендів «Спротив геноциду» створено Українським інститутом національної пам'яті спільно з галузевим державним архівом Служби безпеки України. На стендах представлені унікальні документи та фото, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів оприлюднюється вперше. Загалом виставка складається з 18 стендів.

       Запрошуємо всю спільноту міста, особливо шкільну і студентську молодь,  відвідати бібліотеку. Пересувна виставка діє до 27 грудня 2015 року.





понеділок, 21 грудня 2015 р.

Зустріч з Маргаритою Сурженко

      17 грудня 2015 року  в бібліотеці ім. А.Чехова м. Краматорська у рамках Всеукраїнського туру відбулася зустріч з Маргаритою Сурженко, де молода луганська письменниця  презентувала  свої книги «АТО. Історії зі сходу на захід» та «Нове життя. Історії з Заходу на Схід».  На цей захід були запрошені учні старших класів загальноосвітньої школи №1, а також всі бажаючі зустрічі з автором книг.
       Книгу «АТО. Історії зі сходу на захід» письменниця написала  у рекордні строки, а видавництво «Дискурсус» її погодилось безкоштовно надрукувати. Це книга про переселенців, які були змушені покинути своє місто і почати життя спочатку. Історії вигадані, але у героях кожен може знайти частинку себе, адже війна стосується кожного.
      Маргарита Сурженко: «Свою книгу я присвятила не війні, а - долі переселенців. Я ніколи не любила стереотипів і зараз хочу показати людям, що серед жителів Сходу є багато виключень із правил. Зараз у Києві та багатьох інших містах не хочуть здавати квартири людям з донецькою чи луганською пропискою, бо є багато дезінформації про переселенців, що знову починає нас роз’єднувати. Особисто я зі «свинськими» переселенцями не зустрічалася. Навпаки - серед них є багато тих, які люблять Україну, які вдячні за підтримку і допомогу людям, що їх прихистили, які не живуть на «пособія» і не вважають усіх винними, а починають шукати роботу і самотужки облаштовувати своє життя далі».
    У своїй книзі Маргарита Сурженко акцентує увагу на тому, що навіть у війні можна знайти чимало позитиву. Авторка резюмує: «АТО дає змогу звільнитися від зайвого багажу і зрозуміти, яким є твоє покликання. АТО - це чудова можливість почати робити щось вперше, познайомитися з новими людьми, пізнати справжню Україну, перевірити стосунки й зрозуміти, хто тобі друг. Це нагода щось втратити для того, щоб знайти щось цінніше. Це чудова можливість відчути один одного й стати одним цілим!».

    Зустріч пройшла у дуже позитивному ключі. Адже важку і болючу тему війни письменниця подає з неабияким оптимізмом. Слід зауважити, що ЗОШ №1 завжди відкликається на запрошення бібліотеки відвідати масові заходи з різних напрямків. Неодноразово вони зустрічалися з сучасними письменниками України, які були гостями нашої бібліотеки, приймали участь у Голобородківських читаннях, відвідали ювілейний вечір, присвячений Ліні Костенко. Дякуємо директорові школи Микитюк Ірині Іванівні та педагогічному колективу за небайдужість до патріотичного виховання підростаючого покоління, за чемних та уважних дітей, які з зацікавленістю відвідують такі заходи.

понеділок, 14 грудня 2015 р.

Хай не згасне свіча пам`яті

З 14 грудня 2015 року в бібліотеці ім. Чехова в повному обсязі відкрилася і буде експонуватися до 27 грудня 2015 року виставка фотодокументальних плакатів «Спротив геноциду».  Виставка приурочена до днів, коли вся Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів, тому її  основною темою  є спротив українського народу тоталітарній радянській системі та Голодомор 1932-33 років як наслідок цього спротиву.
Виставка «Спротив геноциду» підготовлена Українським інститутом національної пам’яті на основі документів Галузевого державного архіву СБУ спільно з Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років в Україні.
Експозицію побудовано за хронологічною послідовністю подій, які передували Голодомору-геноциду. Кожному періоду присвячений окремий плакат-колаж із фотографіями і фотокопіями тогочасних документів. За задумом авторів, на їх основі кожен відвідувач може скласти власне уявлення про минуле, розуміти, що і як відбувалося.
Основою виставки стала частина документів, яку нині вдалося віднайти, розсекретити та дослідити.
Запрошуємо всіх небайдужих відвідати виставку за адресою: вул. Велика Садова, буд.62! Тел. для довідок 41-24-76.