четвер, 23 лютого 2017 р.

Буду я навчатись мови золотої…

        Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це мова… Для нас це наша рідна українська мова! В ній мудрість і пам’ять тисячоліть. У ній щирість, радощі й печаль народу, його труд  і піт, кров і сміх. Запашна, співуча, гнучка, сповнена музики і квіткових пахощів, вона встала з колін, як піднялася й наша Україна.
        Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.
      21 лютого ми відзначали Міжнародний день рідної мови. До цієї дати в міській публічній бібліотеці ім. А.Чехова для її найменьших читачів – вихованців дитячих садочків №11 та №91 було організовано Свято мови «Буду я навчатись мови золотої…».
       Протягом заходу ні на мить не упускалася можливість викликати в дітей позитивні почуття та вплинути на їх емоційний стан, бажання висловитись.  Лагідні звертання, патріотичні вислови підвищували радість від пізнання та спілкування українською мовою. Беручи зерна істини з життя свого народу, використовуючи прислів’я, загадки, приказки вони пізнавали свою рідну мову.
        Багато цікавого  діти дізналися з мультимедійної презентації «Любіть красу своєї мови». Бурю емоцій у них визвав кліп Тіни Кароль та учасників проекту «Голос. Діти» «Україна – це ти».
        З задоволенням вихованці дитячих садків грали в інтерактивну гру «Веселий Грамотійко», протягом якої за сюжетами мультиплікаційних фільмів відгадували назви українських народних казок.
       На заході дітлахи також  познайомились із творчістю відомого класика української літератури  Івана Франка, а саме його казками «Фарбований лис» і  «Осел та лев

понеділок, 13 лютого 2017 р.

В Краматорську обговорили проблеми безпеки в громаді


9 лютого за ініціативи ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” та публічної бібліотеки ім. Чехова в місті Краматорськ пройшла фокус-група на тему: «Проблеми безпеки в громаді: що найбільше турбує звичайних громадян?». Учасники заходу зосередились на вирішенні проблем взаємодії поліції з громадою у громаді через рекомендації та виявлення актуальних проблем.

Питання про необхідність посилити взаємодію і комунікацію між населенням, поліцією та місцевою владою набирає дедалі більшої актуальності. Це наштовхує на думку, що в суспільстві з’являється розуміння спільної відповідальності за безпеку та якість життя в громадах. Під час фокус-групи учасники виділили наступні проблеми в сфері безпеки:

– Неосвітлені парки, які не патрулюються поліцією.

– Порушення громадського покою біля житлових будинків у нічний час.

– Велика кількість бродячих тварин на вулицях міста.

– Нетверезі водії, відсутність «лежачих поліцейських» біля місць, де знаходяться школи, дитячі садки і т.п.

– Погана робота комунальних служб (ожеледиця, дороги і тротуари не готові до таких погодних умов)

Серед рекомендацій щодо співпраці громади та поліції, учасники фокус-групи виділили наступні:

– Працівникам поліції співпрацювати з місцевими жителями, щоб вони відчували себе захищеними;

– Бути помітними на вулицях: тобто патрулювати не лише на авто, а також збільшити пішохідне патрулювання (тоді можна більше знайти можливості для спілкування з поліцейським звичайним перехожим для вирішення проблеми своєї безпеки)

– Організовувати заходи в школах аби будувати довіру у дітей до нової поліції

– Заохочувати громаду надавати інформацію, необхідну для здійснення поліцією

правоохоронної діяльності ( попередження злочинності – телефонні дзвінки в 102, звертання до патрульних поліцейських, органів влади та громадських платформ)

Нагадаємо, що протягом 2017 року ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” планує провести 11 щомісячних брифінгів представників поліції в Краматорську та Слов’янську, за участі медіа, громадськості, юристів та всіх бажаючих мешканців. Під час яких громадяни зможуть дізнатись про результати роботи поліції в Слов’янську та Краматорську, ознайомитись з щоденними прикладами допомоги громадянам, задати питання поліції та обговорити з ними важливі питання безпеки в громаді.

Метою проекту “Громадська ініціатива “За безпечні громади Донеччини!”, що здійснюється ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є формування сталих зв’язків в громадах між поліцією та мешканцями для забезпечення правопорядку, попередження злочинності та розвитку безпечного середовища в Слов’янську та Краматорську.