четвер, 23 листопада 2017 р.

В Краматорську поліція та громадськість налагоджують співпрацю для зміцнення безпеки власної громади

21 листопада 2017 року на базі бібліотеки ім. Чехова а Краматорської ЦСПБ Управління з гуманітарних питань за  ініціативи ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” відбувся захід в рамках медіа-проекту “Відкрита поліція” за участі представників патрульної поліції, депутатів міської ради, спеціалістів Центру безоплатної вторинної правової допомоги, громадськості. Модератором заходу виступила Шкарупа Валентина Володимирівна, провідний бібліотекар бібліотеки ім. Чехова.    
На заході було дуже цікаво вислухати думки ВПО, людей пенсійного віку, а особливо увагу наділяли ініціативам молоді. Тішить те, що ця вікова категорія громади має власні спостереження та думки, дуже цікаві та прогресивні. Небайдужість громади до проблем у місті, до вирішення їх у правовому полі створила дійсно активний діалог. В ході зустрічі виникало багато питань, які є спільними  для всіх залучених учасників. Більше того, це корисно і для спеціалістів, які беруть участь у нашому заході: ми обмінювалися   досвідом, обговорили  шляхи вирішення тих чи інших проблем, намагалися  знайти нові підходи для спільної роботи. Захід, який відбувся, став містком в налагодженні співробітництва між органами влади та громадою міста. Всі присутні погодилися з тим, що тільки спільні дії та  відповідальність поліції, влади, органів правозахисту та самих громадян зробить життя спільноти безпечним і комфортним.
Метою проекту “Громадська ініціатива “За безпечні громади Донеччини!”, що здійснюється  ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” за підтримки Програмної  ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є формування сталих зв’язків в громадах між поліцією та мешканцями для забезпечення правопорядку, попередження злочинності та розвитку безпечного середовища в Слов’янську та Краматорську.


середа, 8 листопада 2017 р.

В селищі Красноторка вирішували як зміцнити безпеку в громаді


2 листопада 2017 року за ініціативи ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” в Красноторській селищній раді відбувся захід в рамках медіа-проекту “Відкрита поліція” за участю представників ...
Автор:
agencydonetsk08
DSCN3971
2 листопада 2017 року за ініціативи ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” в Красноторській селищній раді відбувся захід в рамках медіа-проекту “Відкрита поліція” за участю представників патрульної поліції, органів місцевого самоврядування, міської бібліотеки ім. Чехова, громадськості та всіх бажаючих мешканців.
В заході брали участь представники поліції – інспектор зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Бокова Наталя, командири батальйонів патрульної поліції,  представники органу місцевого  самоврядування, директори селищних шкіл, представники депутатського корпусу селищної ради, громадські активісти молодіжної спільноти та мешканці селищ.
Під час зустрічі громадяни дізналися  про діяльність нової поліції, ознайомитись з щоденними прикладами допомоги громадянам, задавали свої питання поліції та представникам органів місцевого самоврядування, обговорювали важливі питання безпеки та контролю в громаді.     
В багатьох країнах місцева поліція розглядається населенням як організація, основою якої є ідея спільної відповідальності та безпеки; яка має місію та стратегію запобігання злочинності на конкретній території; де профілактична робота стоїть на високому рівні і рівноцінна розслідуванню вже скоєних правопорушень. Там спостерігається високий рівень поінформованості населення про те, що робить поліція, яка її роль, права та обов’язки.
 DSCN3957
Для налагодження співпраці поліції та громади, місцеві мешканці пропонували  наступні дії:
- працівникам поліції співпрацювати з місцевими жителями, щоб вони відчували себе захищеними;
- покращити патрулювання прилеглих територій селища, особливо в святкові дні;
- проводити активну освітню, просвітницьку діяльність, спрямовану на попередження злочинності методом організації профілактичних заходів в школах та дитячих садках для побудови довіри у дітей до нової поліції     (зустріч з поліцейськими, акції, різні конкурси);
- продовжувати надавати громаді безоплатну правову допомогу, більше поширювати серед населення інформацію про  надання такої послуги;
- робота з депутатським корпусом громад задля підвищення рівня їх уваги до громадської безпеки;
- створення інформаційних стендів з необхідною інформацією , а саме: телефонами дільничних інспекторів, поліції, гарячих ліній, а також усіх комунальних служб міста. Такі інформаційні пункти є вкрай важливими для людей старшого віку, маломобільних груп населення, а також для тих, хто не в змозі користуватись комп’ютером або придбати місцеву пресу. Окрім того, стенди розміщати  у людних місцях, тому вони будуть привертають увагу людей.
- залучення молоді до участі в прийнятті рішень та формуванні молодіжної політики на місцевому рівні, розроблення форм та методів активної участі молоді в житті місцевої громади через її ефективну взаємодію з місцевими органами самоврядування.
 DSCN3961
Учасники домовились розглянути всі пропозиції громадськості та винести на розгляд депутатів Красноторської селищної ради. Це гарний приклад того, як громади можуть формувати та впливати на політику безпеки свого району.
Метою проекту “Громадська ініціатива “За безпечні громади Донеччини!”, що здійснюється  ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” за підтримки Програмної  ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є формування сталих зв’язків в громадах між поліцією та мешканцями для забезпечення правопорядку, попередження злочинності та розвитку безпечного середовища в Слов’янську та Краматорську.

Німецька письменниця Надія Метзгер презентувала свої книги у Краматорську

      30 жовтня в міській публічній бібліотеці ім. А. Чехова пройшла творча зустріч з  талановитою письменницею з Німеччини українського походження Надією Метзгер. Пані Надія презентувала свої романи для підлітків та дорослих «Укулеле» та «Вершини зустрічають сонце першими».  На захід завітали учні  загальноосвітніх шкіл міста. Юнаки та дівчата спілкувалися з письменницею, слухали уривки з її  творів, брали участь в автограф та фото сесіях.
       Головною метою зустрічі було не тільки знайомство молоді з творчістю цікавої  письменниці, а й залучення їх до читання книг, які б стали для них джерелом правди, мудрості, добра та любові. А твори Надії Метзгер, за висловами її читачів,наповнюють душі істинами буття.
      Сподіваємось, що зустріч з панею Надією  залишила в  серцях присутніх на ній тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури.