вівторок, 30 липня 2024 р.

«Гаряча лінія»

       До Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування, який пройде з 01 по 07 серпня 2024 року Дитячий лікувально-поліклінічний корпус КНП «Міська лікарня № 2» Краматорської міської ради проводить…

«Гаряча лінія»                                                                                                                

Тема: «Переваги та користь грудного вигодовування для здоров’я

немовлят і матерів та зміцнення їхньої взаємодії»

   Консультацію по  цим питанням  ви можете отримати по телефону: 06264 3 41 51, у в.о. завідувача відділенням патології новонароджених Дитячого лікувально-поліклінічного корпуса КНП «Міська лікарня № 2» КМР Савенко Миколи Юрійовича, 01.08.2024  (четвер)  з 10.00 по 12.00            


                                           

неділя, 28 липня 2024 р.

«Згадати всіх…»

 

У ніч з 28 на 29 липня 2022 року на території колишньої Волноваської виправної колонії №120  (в тимчасово окупованій Оленівці Донецької області), де в будівлі утримували українських військовополонених, які вийшли у травні того року з території заводу "Азовсталь",  пролунав вибух. За даними росіян в бараці було 193 людини. 

11 жовтня 2022 року під час чергового обміну полеглих в Україну було передано 62 тіла, 57 з них були зазначені, як тіла загиблих в Оленівці. Відтоді триває процес ідентифікації. Точні цифри встановлених осіб відомі лише слідчим.

Близько 120 "азовців", які вижили в ту ніч в Оленівці, досі утримуються росіянами.

Відразу після вибуху в Оленівці Росія звинуватила Україну в обстрілі виправної колонії з використанням американської зброї та вбивстві українських військових.

ГУР повідомило, що виконавцями теракту є ПВК Вагнера (нині — ПВК «Ліга»), яке діяло за наказом Євгена Пригожина, проте вбивства не були погоджені в російському міністерстві оборони. Російські війська від початку не мали наміру обмінювати полонених українських військових, а натомість піддавали їх тортурам. У катуванні брали участь бойовики терористичного угрупування «ДНР», найманці ПВК «Вагнер», ФСБ РФ. Тож вибух, який стався в Оленівці 29 липня, був способом приховати неналежні умови та злочинні форми допиту.

За даними радіоперехоплень у СБУ (їх долучено як докази до вже відкритого кримінального провадження за 438 статтею Кримінального кодексу — порушення законів та звичаїв війни), з розмов бойовиків випливає, що окупанти могли влаштувати трагедію за допомогою вибухівки, яку вони розмістили у приміщенні колонії. Зокрема, жоден з очевидців не чув, як до виправної установи підлітає ракета. Не було характерного свисту, а вибухи відбувалися самі собою.

Наявні у мережі відео засвідчують, що в окремих приміщеннях колонії повністю вціліли вікна. Це підтверджує, що епіцентр вибуху був усередині знищеної будівлі, а її стіни «погасили» вибухові хвилі та «вберегли» сусідні приміщення. Попередній аналіз відео також засвідчує, що такі сліди від вибуху на стінах найімовірніше могли залишитися саме через «внутрішнє джерело» вибуху.

Свіжий звіт ООН від 4 жовтня 2023 року від щодо російського теракту в колонії біля Оленівки свідчить, що навіть одна ракета HIMARS спричинила б серйозніші руйнування, а також, що боєприпас, який прилетів у будівлю, рухався зі сходу на захід. Вибух здійснений у ніч з 28 на 29 липня 2022 року в тюрмі Оленівки, де російські загарбники утримували українських військовополонених, не був спричинений HIMARS ракетою.

“Усі докази злочину окупантів у Оленівці будуть зібрані. Всі винні – хто погоджував, хто організовував, хто підривав людей – будуть знайдені”, - сказав Президент України  Володимир Зеленський.

Військовополонені, які були поранені або загинули в Оленівці, члени їхніх родин заслуговують на те, щоб правда стала відома, а винні в порушеннях міжнародного права понесли відповідальність.



понеділок, 15 липня 2024 р.

Тисячолітній спадок Української Державності (15 липня - День Української Державності)

#культура_розправляє_крила         Україна святкує День державності: чому це свято змінило дату і як воно пов’язане з Володимиром і хрещенням Київської Русі? Історія української державності сягає своїм корінням «часів заснування міста Києва та розквіту держави за часів князя Київського Володимира Великого». Як нагадує Український інститут національної пам’яті (УІНП), Україна як держава успадкувала чимало символів Київської Русі та інших держаних утворень, які протягом століть існували на території сучасної України. «День Української державності нагадує нам про тисячолітню історію державотворення нашої країни. У це свято ми вшановуємо всі етапи нашого державотворення — від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна відбулася як держава», — констатують в УІНП.