понеділок, 30 вересня 2024 р.

Місце роботи - бібліотека

#культура_розправляє_крила

30 вересня українські бібліотекарі святкують своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотеки в Україні завжди були центрами знань і освіти, але в умовах війни їхня роль значно зросла.

Бібліотека-філія №17 Краматорської ЦСПБ вітає всіх працівників цього безцінного осередка, з віками накопиченого, нашого людського досвіду і знань. Бажаємо Вам усіх благ, уваги ваших читачів і ваших справжніх шанувальників! Зі святом бібліотек!



пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Тобі, Краматорськ: "Для мене ти - найкраще місто в світі. Найкраще, найрідніше, бо - моє..."

 #культура_розправляє_крила

                                          Шановні мешканці Краматорська! 

Вітаємо вас з Днем міста! Це – одне з найулюбленіших свят, яке ми завжди відзначали широко, творчо з багатьма чудовими заходами! Але зараз все інакше: наш Краматорськ – прифронтове місто.  Тисячі містян не можуть пройтися рідними вулицями, бо вимушені були покинути Краматорськ через бойові дії. Проте місто чекає! Чекає на кожного, хто був там принаймні один раз.

Краматорськ, з Днем Народження! Бажаємо всім терпіння, сили та мужності! Переможемо! Краматорськ - це Україна!






 

Павличко: поет, активіст та політик

 #культура_розправляє_крила


28 вересня 2024 року виповнюється  95 років  з дня народження  Дмитра Павличка – українського  поета, перекладача, літературного  критика, громадського  діяча. Він був одним із авторів Акту проголошення незалежності України.

Рядки легендарної пісні "Два кольори" вже не одне покоління живуть у пам'яті мільйонів українців. Музику створив композитор Олександр Білаш, а от автором слів, сповнених ліричних роздумів про долю людини, є поет Павличко.

«Червоний – то любов, а чорний – то журба» – червоне й чорне, радість і смуток перепліталися й у пісні, й в особистій біографії Дмитра Павличка, що зізнавався, що коли б я ще раз міг прожити своє життя, то нічого б не міняв, лише більше шанував би час.

пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

 #культура_розправляє_крила

Бібліотека-філія №17 приєдналася до проведення Всесвітнього дня прибирання в Україні, що проходить у 2024 році під гаслом «Зробимо Україну чистою разом!»

Хочеться нагадати мешканцям нашого міста, що «чисто не там, де  прибирають, а там, де не смітять».







четвер, 19 вересня 2024 р.

Оксана Забужко – символ сучасної української літератури

 #культура_розправляє_крила

 

19 вересня 1960 року народилася  Оксана Забужко - українська письменниця, поетка, публіцистка, філософиня та активна громадська діячка.

Оксана Забужко у своїх творах звертається до тем національної ідентичності, історичної пам’яті та гендеру. Оксана Забужко та її книги відомі не тільки в Україні, а й поза її межами. Переклади її творів виходили у багатьох країнах: Болгарії, США, Франції, Ірані, Швеції та інших. Загалом її книжки перекладалися понад 20 мовами. Чимало творів письменниці стали мотивами до театральних вистав, лягли в основу сценарії до фільмів, а поезія – поставлена на музику.

Творчий доробок: збірки поезії, прози «Сестро, сестро» (2003), дослідження про Лесю Українку «Notre Dame d'Ukraine» (2007), роман «Музей покинутих секретів» (2009), есеї «З мапи книг і людей» (2012), «І знову я влізаю в танк» (2016), праці «Філософія української ідеї (1992), «Шевченків міф України» (1996), «Вибране листування на тлі доби: 1992-2000» (з Юрієм Шевельовим, 2011), «Планета полин» (2020), «Як рубали вишневий сад, або Довга дорога з Бад-Емса» (2021), «Найдовша подорож» (2022) та ін.

Адріан Кащенко – творець історичних оповідань про національних героїв

 #культура_розправляє_крила


19 вересня 1858 народився Адріан Кащенко – український письменник, автор численних прозових творів про героїчну минувшину Запорозької Січі. Він намагався у своїх творах “наблизити” історію до сучасності, зробити її зрозумілішою для людей його доби. Письменник усвідомлював, що історична белетристика поєднує пізнавальну та патріотично-виховну функції, виховує серед молоді гордість за минуле свого народу. У своїх творах Кащенко постійно звертався до образу могутньої річки Дніпро як символу незламності української нації, до Запорозької Січі та Великого Лугу як невід’ємних складових боротьби українців за свободу.

Найпопулярнішими творами Адріана Феофановича стали історичні опуси: “Запорозька слава” (1906), “На руїнах Січі” (1907), “Борці за правду”, “Під Корсунем”, “Над Кодацьким порогом (про гетьмана Івана Сулиму)” (усі – 1913), “З Дніпра на Дунай” (1914), “Гетьман Сагайдачний” (1915), “Мандрівка на пороги” (1916), “Кость Гордієнко-Головко – останній лицар Запорожжя” (1917), “Зруйноване гніздо” (1919). Також писав вірші та п’єси.

пʼятниця, 6 вересня 2024 р.

Хроніка незламного Краматорська

 

6 вересня — День звільнення Краматорська від німецько-фашистських загарбників у Другій світовій війні.

Початок вересня назавжди увійшов в історію Краматорська як найважливіша пам’ятна дата – звільнення рідного міста від нацистських загарбників. У цей день ми згадуємо трагічні події минулого, окупацію та історію визволення. Ми з вдячністю згадуємо тих, хто здійснив героїчний подвиг, звільняючи рідний край від фашистської навали.

Сьогодні страшні події минулого повторюються. Наші воїни мужньо відстоюють незалежність держави та роблять усе можливе і не можливе задля повернення миру у кожен український дім. Вічна пам’ять і слава Героям минулого і сьогодення!


неділя, 1 вересня 2024 р.

Світ знань відкриває двері

          В світі не існує єдиної дати для початку нового навчального року — різні країни встановили для цього різний час. В Україні ж перший вересневий день знаменує не тільки настання осені — мільйони школярів і студентів саме тоді повертаються до навчальних закладів, щоб вчитися вже в наступному класі чи на наступному курсі.  Але оскільки в нашому суспільстві до освіти прийнято ставитися з особливою повагою, то 1 вересня є не просто початком навчального процесу, а ще й щорічним святом, яке зветься Днем знань.

В Україні традиціями  цього свята,  що  передаються від покоління до покоління школярами, стали квіти для педагогів, пишні банти першокласників, гучний звук першого шкільного звоника й, звісно ж, найперший урок у навчальному році - «Урок Миру».

На День знань школярі вдягаються по особливому урочисто. У часи незалежності 1 вересня в День знань учні та вихованці дитячих садків зустрічають переважно в традиційному варіанті «білий верх-темний низ». Але частіше тепер прийнято вдягати вишиванку.

Всі ми, дорослі, пам'ятаємо шкільні роки і нудьгуємо за тим часом, коли найскладнішою роботою була контрольна, а найбільш сердитим драконом – директор школи! На 1 вересня ми бажаємо вам, любі  учні, з усіх ніг бігти в школу і насолоджуватися кожним днем, любити навчання і пам'ятати про те, що через якусь мить ви подорослішаєте, і всі отримані знання допоможуть вам здійснити найпотаємніші мрії!