четвер, 7 грудня 2017 р.

Зустріч з патрульними поліцейськими в бібліотеці

      Те, що поліцейський – це професія, яка в тренді на всі сто відсотків, підтвердили гості заходу, який відбувся в рамках  Всеукраїнського тижня права 5 грудня 2017 року  в публічній бібліотеці  ім. А. Чехова. На зустріч з працівниками патрульної поліції були запрошені учні старших класів  шкіл №1 та №6. Патрульні зустрілись з молоддю, щоб обмінятися думками, історіями та навчитись чогось нового один в одного. Зустріч тривала довше, ніж планувалося, бо юнаки та дівчата не хотіли відпускати гостей і буквально вразили їх своїм інтересом до буднів патрульних та реформи в цілому. У них була можливість поспілкуватися з патрульними та поставити свої запитання.  «Як себе поводити  коли проти тебе хтось чинить протиправні дії? З якого віку і за які вчинки наступає адміністративна та кримінальна відповідальність? Чи справдилися сподівання та мрії про вашу професію? А чи пропонували вам хабарі?»,   - ніби з дула пістолету летіли кулі-запитання від наших читачів. Хвиля позитиву пройняла серце кожного, хто завітав на чергову зустріч з патрульними поліцейськими.

        Цікаві, неординарні та з великим почуттям гумору поліцейські «захопили в полон» всіх  і своїми неординарними спогадами про шлях до своєї теперішньої професії.

понеділок, 4 грудня 2017 р.

Книжковий антидепресант від Дари Корній та Ірини Мацко

3 грудня  об 11.00 у публічній бібліотеці ім. Чехова  відбулася  творча зустріч з відомими українськими  письменницями Дарою Корній та  Іриною Мацко.
Коронована Словом, гранд-пані слов’янського фентезі,  володарка премії ім. В. І. Савченка «Відкриття себе» від асамблеї фантастики «Портал – 2011»  - Дара Корній  познайомила гостей зустрічі зі своєю творчістю та презентувала нові книжки – «Чарівні істоти українського міфу», «Зірка для тебе»  та  «Зворотний бік світів». Романи письменниці  вирізняються неповторним стилем, у якому українська міфологія гармонійно переплітається з реальністю сьогодення.
Письменниця, видавецьхудожниця, Голова Тернопільської філії ЦДЛДЮ, керівник креативної студії «ІРИска» - Ірина Мацко пише дитячі казки, оповідання та новели й есе для дорослих. Писати почала після народження другої дитини – сина. Спочатку це були казки для своїх діток, пізніше переживання, враження почали виливатись у жіночі історії для душі.  В свою першу зустріч з краматорським читачем вона представила відразу три  книги: «Перехідний вік моєї мами», «Шпинат для мізків» та «Імбир для душі».
Зустріч пройшла в рамках Східноукраїнського літературно-мистецького проекту «Кальміюс».


субота, 2 грудня 2017 р.

Магія зимових свят

      «Зима іде – свята веде» - так кажуть в народі. І дійсно, ця пора року багата на веселі та яскраві свята - колоритні, цікаві, самобутні.
      1 грудня  бібліотекар бібліотеки-філії №17 Краматорської ЦМПБ  Апанасенко Людмила Іванівна з метою розкриття змісту  свят   зимового  циклу, відродження звичаїв та обрядів нашого народу, примноження його традицій провела народознавчу годину   «Магія  зимових   свят»  для студентів МК ДДМА.
      Чи не найдужче, за словами бібліотекаря, зиму люблять за її унікальну поезію неповторних свят, за ту казкову стихію, яка триває від Введення до самої Масниці, за неймовірні ворожінні, небесні гостинці, святкові передзвони.
      Введення – це свято, яке веде за собою всі інші зимові свята: Катерини, Андрія, Варвари, Сави, Миколи.

      Сподіваємось, що година народознавства викликала у студентів почуття приналежності до свого родоводу та прагнення продовжувати  і підтримувати традиції українського народу. Адже всі погодились що вони, наші традиції, дуже оригінальні і цікаві,  від них віє магією рідної землі, це бальзам для душі, який надає нам українцям сил та наснаги.

четвер, 23 листопада 2017 р.

В Краматорську поліція та громадськість налагоджують співпрацю для зміцнення безпеки власної громади

21 листопада 2017 року на базі бібліотеки ім. Чехова а Краматорської ЦСПБ Управління з гуманітарних питань за  ініціативи ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” відбувся захід в рамках медіа-проекту “Відкрита поліція” за участі представників патрульної поліції, депутатів міської ради, спеціалістів Центру безоплатної вторинної правової допомоги, громадськості. Модератором заходу виступила Шкарупа Валентина Володимирівна, провідний бібліотекар бібліотеки ім. Чехова.    
На заході було дуже цікаво вислухати думки ВПО, людей пенсійного віку, а особливо увагу наділяли ініціативам молоді. Тішить те, що ця вікова категорія громади має власні спостереження та думки, дуже цікаві та прогресивні. Небайдужість громади до проблем у місті, до вирішення їх у правовому полі створила дійсно активний діалог. В ході зустрічі виникало багато питань, які є спільними  для всіх залучених учасників. Більше того, це корисно і для спеціалістів, які беруть участь у нашому заході: ми обмінювалися   досвідом, обговорили  шляхи вирішення тих чи інших проблем, намагалися  знайти нові підходи для спільної роботи. Захід, який відбувся, став містком в налагодженні співробітництва між органами влади та громадою міста. Всі присутні погодилися з тим, що тільки спільні дії та  відповідальність поліції, влади, органів правозахисту та самих громадян зробить життя спільноти безпечним і комфортним.
Метою проекту “Громадська ініціатива “За безпечні громади Донеччини!”, що здійснюється  ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” за підтримки Програмної  ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є формування сталих зв’язків в громадах між поліцією та мешканцями для забезпечення правопорядку, попередження злочинності та розвитку безпечного середовища в Слов’янську та Краматорську.


середа, 8 листопада 2017 р.

В селищі Красноторка вирішували як зміцнити безпеку в громаді


2 листопада 2017 року за ініціативи ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” в Красноторській селищній раді відбувся захід в рамках медіа-проекту “Відкрита поліція” за участю представників ...
Автор:
agencydonetsk08
DSCN3971
2 листопада 2017 року за ініціативи ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” в Красноторській селищній раді відбувся захід в рамках медіа-проекту “Відкрита поліція” за участю представників патрульної поліції, органів місцевого самоврядування, міської бібліотеки ім. Чехова, громадськості та всіх бажаючих мешканців.
В заході брали участь представники поліції – інспектор зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Бокова Наталя, командири батальйонів патрульної поліції,  представники органу місцевого  самоврядування, директори селищних шкіл, представники депутатського корпусу селищної ради, громадські активісти молодіжної спільноти та мешканці селищ.
Під час зустрічі громадяни дізналися  про діяльність нової поліції, ознайомитись з щоденними прикладами допомоги громадянам, задавали свої питання поліції та представникам органів місцевого самоврядування, обговорювали важливі питання безпеки та контролю в громаді.     
В багатьох країнах місцева поліція розглядається населенням як організація, основою якої є ідея спільної відповідальності та безпеки; яка має місію та стратегію запобігання злочинності на конкретній території; де профілактична робота стоїть на високому рівні і рівноцінна розслідуванню вже скоєних правопорушень. Там спостерігається високий рівень поінформованості населення про те, що робить поліція, яка її роль, права та обов’язки.
 DSCN3957
Для налагодження співпраці поліції та громади, місцеві мешканці пропонували  наступні дії:
- працівникам поліції співпрацювати з місцевими жителями, щоб вони відчували себе захищеними;
- покращити патрулювання прилеглих територій селища, особливо в святкові дні;
- проводити активну освітню, просвітницьку діяльність, спрямовану на попередження злочинності методом організації профілактичних заходів в школах та дитячих садках для побудови довіри у дітей до нової поліції     (зустріч з поліцейськими, акції, різні конкурси);
- продовжувати надавати громаді безоплатну правову допомогу, більше поширювати серед населення інформацію про  надання такої послуги;
- робота з депутатським корпусом громад задля підвищення рівня їх уваги до громадської безпеки;
- створення інформаційних стендів з необхідною інформацією , а саме: телефонами дільничних інспекторів, поліції, гарячих ліній, а також усіх комунальних служб міста. Такі інформаційні пункти є вкрай важливими для людей старшого віку, маломобільних груп населення, а також для тих, хто не в змозі користуватись комп’ютером або придбати місцеву пресу. Окрім того, стенди розміщати  у людних місцях, тому вони будуть привертають увагу людей.
- залучення молоді до участі в прийнятті рішень та формуванні молодіжної політики на місцевому рівні, розроблення форм та методів активної участі молоді в житті місцевої громади через її ефективну взаємодію з місцевими органами самоврядування.
 DSCN3961
Учасники домовились розглянути всі пропозиції громадськості та винести на розгляд депутатів Красноторської селищної ради. Це гарний приклад того, як громади можуть формувати та впливати на політику безпеки свого району.
Метою проекту “Громадська ініціатива “За безпечні громади Донеччини!”, що здійснюється  ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” за підтримки Програмної  ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є формування сталих зв’язків в громадах між поліцією та мешканцями для забезпечення правопорядку, попередження злочинності та розвитку безпечного середовища в Слов’янську та Краматорську.

Німецька письменниця Надія Метзгер презентувала свої книги у Краматорську

      30 жовтня в міській публічній бібліотеці ім. А. Чехова пройшла творча зустріч з  талановитою письменницею з Німеччини українського походження Надією Метзгер. Пані Надія презентувала свої романи для підлітків та дорослих «Укулеле» та «Вершини зустрічають сонце першими».  На захід завітали учні  загальноосвітніх шкіл міста. Юнаки та дівчата спілкувалися з письменницею, слухали уривки з її  творів, брали участь в автограф та фото сесіях.
       Головною метою зустрічі було не тільки знайомство молоді з творчістю цікавої  письменниці, а й залучення їх до читання книг, які б стали для них джерелом правди, мудрості, добра та любові. А твори Надії Метзгер, за висловами її читачів,наповнюють душі істинами буття.
      Сподіваємось, що зустріч з панею Надією  залишила в  серцях присутніх на ній тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури.

четвер, 12 жовтня 2017 р.

До Дня українського козацтва


14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва. До цієї дати міська публічна бібліотека ім. А. Чехова організувала і провела цикл масових заходів «Українське козацтво».
«Козацька абетка», проведена12 жовтня 2017 року для учнів 3 – х класів загальноосвітньої школи №33 на­да­ла дітям можливість детальніше дізнатися про добу українського козацтва, відчути дух запорізьких ли­ца­рів. Під час заходу провідний бібліотекар Писаренко Олена розповіла дітлахам про козацьку хату, життєвий устрій козаків, їх звички, традиції. Взявши активну участь у пізнавально-розважальній вікторині, аудиторія перенеслась у часи величної козацької доби.
Славний день українського козацтва відзначили працівники дитячого відділу книгозбірні і в дитячих садочках №91 та №37. Мета Історичного віража «Історія запоріжських козаків для веселих дітлахів» -  розвивати цікавість до минулого свого народу, виховувати правильне ставлення до історії українського народу, передати культурну цінність українських обрядів та традицій.

Під час урочистого свята маленькі громадяни України  мали змогу відчути атмосферу українського слова, українського духу, української державності. Захід пройшов 11жовтня 2017 року.

середа, 11 жовтня 2017 р.

Повертайтесь живими!

Важко даються Україні роки незалежності.. Наш народ пишався тим, що у буремні 90-ті Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. У цій війні народжуються герої. Ці герої - це наші хлопці, чоловіки, це мужні воїни, що зі зброєю  в руках захищають кордон України. Вони бачать смерть в обличчя. Війна їх загартовує, робить мужніми.
А зараз найбільші наші герої – це воїни АТО, які воюють, воювали і полягли на сході України, захищаючи нашу землю.
День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України.
Надзвичайно важливо, щоб молодь знала і пам'ятала про тих, хто, не жаліючи сил, здоров'я і життя, відстоює незалежність нашої країни. 
До Дня захисника України 10 жовтня 2017 року  бібліотекарями бібліотеки-філії №17 ім. Чехова Людмилою  Апанасенко  та Оленою Писаренко  для учнів старших класів ЗОШ №6 була підготовлена та  проведена зустріч з учасником АТО старшим лейтенантом Петром Ганзієм.
Йому всього 24 роки. Але за роки військової служби Петро прожив ціле життя. Музикант за фахом П. Ганзій за покликом серця вирішив стати на захист східного кордону України.  Наш герой розповів школярам  про палке бажання повернути мир на нашу землю. Діти з розумінням та повагою сприйняли почуте.
Хвилиною мовчання присутні вшанували бійців, які віддали своє життя за майбутнє України. Зустріч пройшла зворушливо, щиро, справила незабутнє враження. Ми горді від того, що у нашій країні  є ким пишатися і з кого брати приклад. Ми чекаємо всіх наших захисників живими і обов'язково з перемогою!




пʼятниця, 22 вересня 2017 р.

Cпецпроект “Відкрита поліція” діє!

     
     21 вересня 2017 року бібліотека ім. Чехова (м. Краматорськ) разом з офіцерами патрульної поліції міста Боковою Наталею та Савицькою Анастасією для учнів 2-х класів ЗОШ № 18 провели гру-подорож «Пригоди в країні Світлофорика». Мандруючи по країні дорожніх знаків, діти здійснили декілька зупинок: «Дорожня абетка», «Інспектор попереджає» та ін. Діти були активними, зацікавленими, відповідали на питання вікторини, дуже уважно слухали розповіді поліцейських про роботу нової поліції. Учні дізналися про правила безпечної поведінки на дорозі, як себе поводити у разі небезпечної ситуації, до кого звертатися за допомогою, як діяти  у різних випадках безпеки.  Для дітей організаторами заходу  було підготовлено закладки  «знавців  правил дорожнього руху», а від патрульних поліцейських на згадку  - селфі про зустріч! 







понеділок, 4 вересня 2017 р.

Ми - діти європейської родини

1 серпня 2017 року -  у День знань, як завжди, вулиці Краматорська наповнилися різнокольоровими букетами і загальним радісним відчуттям того, що попереду нова сторінка життя — цікава, барвиста і повна нових знань.
  "Ми - діти європейської родини" — під такою назвою для учнів 4-х та 5-х класів ЗОШ №6 в бібліотеці-філії №17 ім. Чехова  пройшов перший урок.
Є в центрі Європи чудова країна.
Сягає корінням у давні часи.
І це – незалежна моя Україна,
Тут гори Карпати, степи і ліси.
Такими рядками розпочалася розповідь провідного бібліотекаря Пономаренко Л.Г. Вона розповіла присутнім про основні історичні події становлення державності України, про сьогодення нашої країни, яка переживає тяжкі часи.
На першому для школярів уроці вони поглибили знання учнів про Україну, осмислили почуття належності до своєї країни, до її історії та традицій, розуміння  того, що Україна європейська держава, а українці члени європейської родини. За допомогою різноманітних вправ та конкурсів, які було проведено впродовж заходу Пономаренко Л. Г., діти розвили критичне мислення, вчилися одержувати інформацію, аналізувати її, робити висновки.
У читальному залі дитячого відділу до уваги школярів була представлена книжкова виставка «Україна в сім`ї європейських народів», яка ознайомить читачів з країнами Європи, їх пам’ятками, з традиціями європейських народів. Також виставка містить інформацію про співпрацю України та країн ЄС.


пʼятниця, 30 червня 2017 р.

Українське державотворення: історія, сьогодення, майбутнє

 З нагоди Дня Конституції України в міській публічній бібліотеці Ім . А. Чехова  24 червня розгорнуто книжкову виставку «Українське державотворення: історія, сьогодення, майбутнє». Виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції та відображає найважливіші шляхи становлення українського конституціоналізму, що триває і зараз.


Фотовиставка :«Завтра була війна»


Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу , яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.

   Напередодні 21 червня на абонементі відділу по обслуговуванню дорослих міської публічної бібліотеки ім.. А. Чехова  відкрилася фотовиставка :«Завтра була війна».  З фото світлин ми бачимо, ще зовсім юних хлопців і дівчат, які не шкодуючи свого життя йшли в бій боронити рідну землю. В наші дні саме внуки й правнуки звитяжців повторюють одностайно: низький уклін усім захисникам України в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

середа, 17 травня 2017 р.

На Донеччині школярі та студенти знайомляться з діяльністю поліції

27, 28 квітня та 4 травня в Краматорську та Слов’янську відбулись інформаційні зустрічі “Знайомтеся – наші друзі поліцейські!” за участі патрульних поліцейських міст,  школярів та студентів Донбаського державного педагогічного університету. Заходи відбувались за ініціативи ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” та міської публічної бібліотеки-філії №17 ім. А. Чехова Краматорської ЦСПБ.
Під час зустрічей патрульні розповіли в доступній формі про свою роботу, відповідали на численні запитання молоді, взяли участь з дітьми в грі про правила дорожнього руху.  Після закінчення заходів, школярі змогли побути в ролі поліцейських – приміряли важкі бронежилети, потримали в руках кийки, посиділи в салоні патрульної машини.
– Для нас дуже вадливо налагодити контакт молоді та нової поліції в громадах Краматорська та Слов’янська, від цього залежить успішність реформи поліції, рівень довіри молоді до патрульної поліції та їх допомога у підвищенні рівня безпеки в громадах. Ці зустрічі будуть проходити протягом травня – липня в інших школах та навчальних закладах, де ми плануємо охопити максимальну кількість школярів та студентів, – відмітив голова ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” Сергій Коваленко.

Заходи, проведені з 08 по 14 травня 2017 року в бібліотеці – філ.. №17 ім. А. Чехова

  У травні, коли повертаються до рідного гнізда птахи, оновлюється природа, теплий весняний вітер приносить нам Свято Матері. В цей день всі діти вітають своїх матусь. Не оминули цієї дати в календарі і бібліотекарі  міської публічної бібліотеки ім. А. Чехова . 10 травня 2017 року в читальній залі дитячого відділу відбулося святкування Дня Матері. На Свято «Мама дарує дитині життя .Світ зігрівають її почуття» були запрошені учні
 3-4-х класів ЗОШ №6. Ведучі розповіли про історію виникнення свята, яке прийшло до нас із далеких країн, традиції та звичаї святкування Дня Матері. В цей день для мам, бабусь з дитячих уст лунали найщиріші вітання і найтепліші слова. Діти дякували   Богові за своїх матерів, за їх золоті руки і безмежно люблячі серця.
   До Дня Матері в бібліотеці 11травня відбулася презентація виставки дитячих саморобок «Добрі справи малюків – подарунок для батьків».


вівторок, 28 березня 2017 р.

Нам книжка відкриває всі світи


       Тиждень дитячого читання - це свято всіх шанувальників книги, справжній читацький марафон. В цей час міська публічна бібліотека ім. А. Чехова  стала творчою майстернею для своїх читачів. Ми разом з дітьми проводили майстер-класи , відмічали ювілейні дати улюблених дитячих письменників та книг-ювілярів 2017 року, готували презентації, перевтілювалися в образи героїв книг, розважали присутніх іграми, кросвордами, загадками, радили школярам  читати книги, бути активними читачами бібліотеки. 
      20 березня Тиждень Дитячої та юнацької книги-2017 відкрила книжкова виставка – привітання «Гарні книжки – друзі навіки». З її сторінок діти познайомилися з імперією книжкових бестселерів. Адже на таких книгах як «Пригоди Тома Сойєра», «Тореадори з Васюківки», «Робінзон Крузо», «Аліса в Країні Чудес», «Пригоди Цибуліно», «Золотий ключик або Пригоди Буратіно», «Вінні-Пух», «Крокодил Гєна та Чебурашка», «Пурпурові вітрила» виросло не одне покоління дітей. Це був справжній книжковий хіт-парад.
       І хоча ХХІ століття манить нас все новими і новими дивами техніки,  хоч Інтернет стає хлібом насущним сучасної молоді,  книга не  втрачає своєї цінності,  вона не може її втратити,  адже друковане слово - це глибина думки, це оаза мудрості, яку не спроможна закреслити історія, яку ніколи не зможе знищити спам чи вірус. Підтвердженням цих слів стала проведена 20 березня для учнів старших класів загально – освітніх шкіл мікрорайону літературна відео – година «Научи меня искусству маленьких шагов», присвячена твору «Маленький принц» відомого французького письменника, філософа Антуана де Сент – Екзюпері. Основна мета заходу – привернути увагу молоді до одвічних людських чеснот – дружби, любові, вірності, доброти і душевної чистоти.
       Потрапити  в книжкове царство, здійснити захоплюючі мандрівки сторінками творів Корнія Чуковського, зустрітися з улюбленими літературними героями, взяти  участь у літературних конкурсах, іграх, загадкових вікторинах, продемонструвати свої таланти мали змогу маленькі читачі – учні 2-х класів ЗОШ №6 взявши участь у літературному круїзі по казкам дідуся Корнія, куди разом з працівниками дитячого відділу книгозбірні вони відправилися 21 березня
        22 березня  насправді можна назвати Творчим днем Тижня дитячого читання. Розпочався він майстер-класом , який знайомив дітей з основними елементами творення малюнку. Із задоволенням вкладали учасники майстер-класу всю свою уяву і фантазію у сповнені дитячої безпосередності роботи.
       Продовжився день презентацією виставки дитячих художніх робіт вихованців Станції юних техників.
       В дивовижну подорож за творами сучасних дитячих авторів  22 березня відправилися учні 8-х класів ЗОШ №6 відвідавши бібліопрезентацію «Дозвольте представити:  Д. Матіяш, Л. Вороніна та ін….»
        23 березня 2017 року найменші читачі нашої бібліотеки — дошкільнята та учні молодших класів Старої частини міста подивились лялькову виставу «Як звіри книжку лікували», яку підготував ляльковий театр «Чародій», що діє на базі бібліотеки. Діти з радістю подивились повчальне дійство у виконанні бібліотекарів.  Під час театралізованої вистави юні читачі і гості разом із літературними героями Доктором Айболітом, Лісичкою - сестричкою , Вовчком –сірим бочком рятували книгу від недбайливого читача – хлопчика Нечитайлика.. Діти жваво, з азартом відповідали на питання вікторин та разом з веселим Карлсоном брали участь в літературному конкурсі, де відгадували відомих і знайомились з героями нових книг. Учасники дійства переконали Нечитайлика, що книги – безцінні скарби, які треба берегти бо без них у людства немає майбутнього.
        Під час заходів Тижня  популяризувалась і творчість письменників-ювілярів цього року. Літературний круїз «Прочитай , не пожалкуєш» було організовано саме за книгами – ювілярами 2017 року. Відправились в нього 24 березня учні  7-х класів ЗОШ №6.

         Книжчині іменини «Читаємо від березня до березня» стали завершенням Тижня дитячого читання. В цей день діти  дивились улюблені мультфільми, брали участь в казковій вікторині, іграх та звичайно ж найактивніші читачі бібліотеки були нагороджені.

четвер, 23 лютого 2017 р.

Буду я навчатись мови золотої…

        Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це мова… Для нас це наша рідна українська мова! В ній мудрість і пам’ять тисячоліть. У ній щирість, радощі й печаль народу, його труд  і піт, кров і сміх. Запашна, співуча, гнучка, сповнена музики і квіткових пахощів, вона встала з колін, як піднялася й наша Україна.
        Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.
      21 лютого ми відзначали Міжнародний день рідної мови. До цієї дати в міській публічній бібліотеці ім. А.Чехова для її найменьших читачів – вихованців дитячих садочків №11 та №91 було організовано Свято мови «Буду я навчатись мови золотої…».
       Протягом заходу ні на мить не упускалася можливість викликати в дітей позитивні почуття та вплинути на їх емоційний стан, бажання висловитись.  Лагідні звертання, патріотичні вислови підвищували радість від пізнання та спілкування українською мовою. Беручи зерна істини з життя свого народу, використовуючи прислів’я, загадки, приказки вони пізнавали свою рідну мову.
        Багато цікавого  діти дізналися з мультимедійної презентації «Любіть красу своєї мови». Бурю емоцій у них визвав кліп Тіни Кароль та учасників проекту «Голос. Діти» «Україна – це ти».
        З задоволенням вихованці дитячих садків грали в інтерактивну гру «Веселий Грамотійко», протягом якої за сюжетами мультиплікаційних фільмів відгадували назви українських народних казок.
       На заході дітлахи також  познайомились із творчістю відомого класика української літератури  Івана Франка, а саме його казками «Фарбований лис» і  «Осел та лев

понеділок, 13 лютого 2017 р.

В Краматорську обговорили проблеми безпеки в громаді


9 лютого за ініціативи ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” та публічної бібліотеки ім. Чехова в місті Краматорськ пройшла фокус-група на тему: «Проблеми безпеки в громаді: що найбільше турбує звичайних громадян?». Учасники заходу зосередились на вирішенні проблем взаємодії поліції з громадою у громаді через рекомендації та виявлення актуальних проблем.

Питання про необхідність посилити взаємодію і комунікацію між населенням, поліцією та місцевою владою набирає дедалі більшої актуальності. Це наштовхує на думку, що в суспільстві з’являється розуміння спільної відповідальності за безпеку та якість життя в громадах. Під час фокус-групи учасники виділили наступні проблеми в сфері безпеки:

– Неосвітлені парки, які не патрулюються поліцією.

– Порушення громадського покою біля житлових будинків у нічний час.

– Велика кількість бродячих тварин на вулицях міста.

– Нетверезі водії, відсутність «лежачих поліцейських» біля місць, де знаходяться школи, дитячі садки і т.п.

– Погана робота комунальних служб (ожеледиця, дороги і тротуари не готові до таких погодних умов)

Серед рекомендацій щодо співпраці громади та поліції, учасники фокус-групи виділили наступні:

– Працівникам поліції співпрацювати з місцевими жителями, щоб вони відчували себе захищеними;

– Бути помітними на вулицях: тобто патрулювати не лише на авто, а також збільшити пішохідне патрулювання (тоді можна більше знайти можливості для спілкування з поліцейським звичайним перехожим для вирішення проблеми своєї безпеки)

– Організовувати заходи в школах аби будувати довіру у дітей до нової поліції

– Заохочувати громаду надавати інформацію, необхідну для здійснення поліцією

правоохоронної діяльності ( попередження злочинності – телефонні дзвінки в 102, звертання до патрульних поліцейських, органів влади та громадських платформ)

Нагадаємо, що протягом 2017 року ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” планує провести 11 щомісячних брифінгів представників поліції в Краматорську та Слов’янську, за участі медіа, громадськості, юристів та всіх бажаючих мешканців. Під час яких громадяни зможуть дізнатись про результати роботи поліції в Слов’янську та Краматорську, ознайомитись з щоденними прикладами допомоги громадянам, задати питання поліції та обговорити з ними важливі питання безпеки в громаді.

Метою проекту “Громадська ініціатива “За безпечні громади Донеччини!”, що здійснюється ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є формування сталих зв’язків в громадах між поліцією та мешканцями для забезпечення правопорядку, попередження злочинності та розвитку безпечного середовища в Слов’янську та Краматорську.

пʼятниця, 20 січня 2017 р.

З Україною в серці

     З Україною в серці,.
     З Україною в долі...
     У воді, що в відерці,
     В вітрі дикому в полі –
     Всюди є Україна,
    Моя рідна, кохана
     І для мене єдина
     Батьківщина... як мама.

      Такими словами 19 січня 2017 року розпочався захід, присвячений Дню Соборності України, який було організовано дитячим відділом бібліотеки ім. А. Чехова для учнів 5-го класу  навчально-виховного комплексу ЗОШ №6 – ДНЗ.
       На заході діти дізналися про історичні події, які сприяли об’єднанню Західної і Східної України, разом пригадали видатних людей, які приклали немало зусиль у боротьбі за незалежність і об’єднання держави, дізналися про значення об’єднання всіх українських земель в єдину спільну Соборну Українську Державу.
        Основу заходу склала медіа-мандрівка «З Україною в серці». У відео були  показані найрізноманітніші куточки країни, які варті уваги мандрівників та туристів: Собор Святого Миколая, головний корпус ЧНУ та Чернівецька ратуша Буковель, Смотрицький каньйон, Дніпровська ГЕС, Площа ринок в Львові, Батьківщина-Мати і Андріївська церква в Києві, майдан Свободи в Харкові, Заліщики в Тернопільській області, Тунель кохання і Тараканівський форт на Рівненщині, фортеця Аккерман, Хортиця - всі ці місця представляли відомі українці:  співачки Анастасія Приходько та Злата Огневич, телеведучі Денис Христов та Григорій Решітник, український репер Олег Михайлюта.
       І звичайно ж, як представити нашу країну без нашого рідного міста. В заочну відео-подорож Краматорськом діти відправились разом з директором міського історичного музею Наталією Волошиною.
      Подорожуючи по різним містам  України учні побачили, яка прекрасна наша країна і зрозуміли, що вони всі діти однієї великої держави.

      

Стогнали Крути і молився вітер, цілуючи скривавлені сліди

      18 січня 2017 року прославити честь і героїзм української молоді, яка жертовно загинула у боях під Крутами у 1918 році, зібралась сучасна українська молодь — учні 10-х та 11-х класів навчально-виховного комплексу ЗОШ №6 – ДНЗ. За їх участю в міській публічній бібліотеці ім. А. Чехова пройшла година пам’яті  «Стогнали Крути і молився вітер, цілуючи скривавлені сліди». Протягом заходу лунали поетичні твори та пісні вітчизняних і зарубіжних авторів, присвячені героїчному подвигу українських юнаків. Ведуча години пам’яті  - провідний бібліотекар Верещагіна Ольга Вікторівна надала також історичні довідки про утворення студентського куреня Українських Січових Стрільців, про перебіг військових подій у січні 1918 року, розклад сил, опис і схему Крутянського бою. Були названі відомі на сьогодні прізвища загиблих юнаків: Володимир Шульгин, Лука Дмитренко, Микола Лизогуб, Олександр Попович, Андріїв, Божко-Божинський, Ізидор Курик, Олександр Шерстюк, Головощук, Чижів, Кирик, Андрій Соколовський, Микола Корпан, Євген Тарнавський, Гнаткевич, Пипський, М. Ганькевич, Вороженко-Колончук, — перед розстрілом вони співали «Ще не вмерла Україна»… Згадали також  про те, як склалась доля тих, хто вижив в тій кровавій бійні.

       Пам'ять всіх героїв, які віддали своє життя заради національної ідеї, була вшанована у бібліотеці хвилиною мовчання.