Його склад і властивості дивовижні
Це не тільки джерело всіх необхідних дитині поживних речовин. Воно містить велику кількість біологічно активних сполук і захисних факторів, які впливають на ріст і розвиток, імунітет та інтелект, поведінкові психічні реакції дитини, і навіть, на її здібності до навчання.
Що до них належить?
В першу чергу, білки, жири і вуглеводи, що мають велику біологічну цінність. Їх склад повністю задовольняє потреби малюка і навіть змінюється разом з його зростанням. До числа білків відносяться також унікальні ростові фактори (спеціалізовані гормони, що покращують процес ділення клітин) та імуноглобуліни (передають новонародженому мамин імунітет).
По-друге, важливими компонентами грудного молока є вітаміни і мінерали. Ви тільки уявіть: в грудному поживному продукті знаходиться повний спектр усіх вітамінів і мінералів, які надають хоч якийсь позитивний вплив на метаболізм. А це ні багато ні мало 25 видів! (13 вітамінів + 12 мінералів).
По-третє, в складі грудного молока багато функціональних компонентів.
Вони містяться в дуже невеликій кількості, але виконують важливу функцію.
Розгляньмо деякі з них:
Нуклеотиди – азотисті сполуки, що сприяють зміцненню імунітету дитини і, як наслідок, знижують частоту інфекційних захворювань.
Таурин – амінокислота, незамінна при формуванні нейросітчатки очей.
L-Карнітин – вітаміноподібні сполучення, що поліпшують засвоєння жирового компонента.
Пребіотики – харчові волокна, що сприяють формуванню у кишківнику корисної мікрофлори. Це поліпшує його моторику.
Пробіотики – корисні бактерії. Потрапивши в кишківник допомагають йому нормально функціонувати.
ARA I DNA – омега-6 і омега-3 кислоти, необхідні для формування головного мозку.
Лютеїн - біологічний пігмент. Отримати його малюк може тільки з харчуванням. Він захищає сітківку ока, відіграє важливу роль у фізіології зору. Результати останніх наукових досліджень свідчать що лютеїн міститься також в деяких відділах головного мозку, відповідають за пам’ять і здатність до навчання.
А ще грудне молоко містить травні ферменти матері. Ці біологічні каталізатори не тільки допомагають засвоювати саме молоко, але і деякі види прикорму надалі.
Як бачите, склад грудного молока багатофункціональний і унікальний. Тому так важливо зберігати грудне вигодовування якомога довше!
Міський неонатолог, завідувачка відділення
патології новонароджених КНП «ДТМО» КМР
Шванда Тетяна Вікторівна
Немає коментарів:
Дописати коментар