четвер, 26 серпня 2021 р.

Вакцинація: що треба знати

В Україні розпочався п’ятий етап вакцинації громадян. Та й взагалі навколо цієї теми існує надто багато чуток, вигадок та навіть нісенітниць.

– За планом дії уряду вакцинацію в Україні проводили у п’ять етапів. Загальна мета цього плану – охопити щонайменше 50 відсотків населення до кінця 2022 року.

Перший етап був для людей з критичним ризиком інфікування: медпрацівників, персоналу, який надавав допомогу хворим на коронавірусну інфекцію. Це працівники лабораторій, персонал будинків для людей похилого віку, військовослужбовці, задіяні в АТО, які знаходилися на передовій. Протягом першого етапу планувалося вакцинувати до 400 тисяч людей.

Другий етап – соціальні працівники, люди старші 80-ти років, решта медичних працівників.

Третій етап – вакцинація працівників ДСНС, СБУ, поліції та інших.

На четвертому етапі вакцинували людей віком від 60-ти років, з супутніми захворюваннями та інші категорії.

П’ятийетап, який розпочався - вакцинації підлягають люди віком від 18-ти років.

 

Тепер вакцинують всіх, не тільки тих, хто входив до пріоритетних груп. Охочі вакцинуватися українці, а також іноземці, які мають посвідку на постійне проживання в Україні, можуть добровільно та безоплатно вакцинуватися.

– Звернутися до пункту щеплення чи масової вакцинації. Колективи, в яких є понад 50 осіб, можуть викликати мобільну бригаду за місцем роботи. Для цього треба зателефонувати в контактний центр(095)0251343.

Будь-який колектив, або людина з якихось причин не може самостійно пересуватися, має можливість викликати мобільну бригаду з вакцинації за тим же телефоном або звернутися до свого сімейного лікаря.

– Всі, вакцини, зареєстровані в Україні, ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби, рятують життя. При цьому вакцинація у нас добровільна, і людина сама може обрати вакцину.

В місті перші щеплення почали проводити в березні.

– Найбільша кількість жителів міста Краматорська станом на 03.08.2021 вакцинована Pfizer40,2%,30,2% – CoronaVac, 18,6% – AstraZeneca,Moderna10,98% щеплень.

– Усе індивідуально. Організми різні. Перед щепленням треба звернутися до сімейного лікаря або до лікаря пункту вакцинації. Розповісти про хронічні захворювання, алергічні прояви. Якщо є ускладнення після щеплення – обов’язково повідомити сімейному лікарю.

Уся медична спільнота закликає вакцинуватися.

– ВООЗ заявила про збільшення випадків захворювань коронавірусом і пов’язує це з поширенням штаму «Дельта», який передається значно легше, ніж інші. Нагадаємо, що вакцинація – єдиний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

Усі свідомі. Ми радимо щеплюватися, тому що це єдиний захист організму. Коли є антитіла, людина не хворіє. Ми повинні створити колективний імунітет, захистити себе й оточуючих. Наша мета – щоб коронавірусна хворобо стала вакцинокерованою.

Щеплюватися актуально й необхідно.

Звичайно, не забувати, що карантинні обмеження продовжуються. Маска, соціальна дистанція, миття рук – це повинно бути нормою.

Усім бажаємо здоров’я.

 

 

 

Епідеміолог КНП «Дитяче територіальне медичне об’єднання» КМР

Пономаренко Маргарита Юріївна 

Немає коментарів:

Дописати коментар