четвер, 30 липня 2020 р.

30 липня - Міжнародний день дружби


      30 липня, у всьому світі відзначають Міжнародний день дружби. Це свято було встановлено Організацією об'єднаних націй, щоб нагадати людям не тільки про дружбу міжособистісну, але і про дружбу між країнами і народами.
      Дружба є найважливішим елементом як взаєморозуміння, так і гарних, добросусідських відносин. Ми, люди, всі такі різні, у нас можуть бути зовсім своєрідні погляди на одні й ті ж речі, різна культура, різні підходи у вирішенні тих чи інших питань, але не маючи дружби між собою, ми починаємо наражати на небезпеку не тільки оточуючих нас людей, але також і самих себе. У ході проведення Міжнародного десятиліття культури миру та ненасильства в інтересах всієї планети, під егідою ООН, яке охопило період з 2001-го по 2010-й рік, цей факт став на стільки очевидний, що на своїй 65-й сесії, що відбулася 27-го квітня 2011-го року в резолюції № 65/275, Генеральна асамблея ООН заснувала нове свято, безпосередньо присвячене цій темі.«Міжнародним днем дружби» в календарі стала дата 30-е липня.
     Не дивлячись на те, що це здавалося б молоде свято в міжнародному календарі, воно має свою, неповторну історію. Спочатку подібну календарну подію як «День дружби», за даними проекту DilovaMova.com, було запропоновано ще в 1920-х роках. Це зробила Американська Національна Асоціація вітальних листівок і така пропозиція мала дуже характерний комерційний підтекст. Популяризації цієї ідеї сприяв Джойс Холл, засновник Hallmark Cards (1930). Було запропоновано відзначати цей День 2-го серпня. Причиною саме цієї дати послужило бажання кілька розбавити тривалий час між святами у своєму національному календарі. К 1940-м рокам інтерес до подібного свята з боку Нового світу помітно зменшився, за те аналогічні ініціативи були підтримані в деяких країнах Азії, де були прийняті навіть на офіційному рівні. Нагадаємо, що в епоху новітньої історії, темі «Дружби» приділяється значна увага. Прикладом, вже знайомий всім «День дружби і єднання слов’ян», що відзначається 25-го червня або «Міжнародний день друзів», який відзначається по всьому світу 9-го червня, існує також і неофіційний «День завоювання друзів», що святкується 24 -го листопада. Ідея Всесвітнього Дня Дружби незалежно від раси, культури, кольору шкіри чи віросповідання, вперше була запропонована 20-го липня 1958 го року доктором Артеміо Брачіо під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско, Парагвай. Так було створено міжнародний рух «World Friendship Crusade» і дата 30-е липня.

         На даний момент, з повною відповідальністю і повагою ми можемо стверджувати, що дружба дійсно не має меж. Ці унікальні людські взаємини виступають справжнім двигуном толерантності, зміцнення життєствердних ідей, обміну культурних традицій і досягнень в ім’я миру та розвитку. У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх наших друзів! Бажаємо Вам радості і міцної дружби! З Міжнародним днем дружби Вас і Ваших друзів!
        Бібліотека ім. А. Чехова щиро вітає своїх друзів зі святом та бажає міцної дружби, завжди гарного настрою, творчих успіхів та взаєморозуміння.

пʼятниця, 24 липня 2020 р.

БІБЛІОТЕЧНІ ЦІКАВИНКИ

       Читати про книги так само цікаво, як і читати самі романи. Часто одна деталь може змінити сприйняття оригінального тексту. 

      Пропонуємо кілька фактів про книги, яких ви могли не знати. 


  •   «Аліса в країні чудес» була заборонена у Китаї через наявність у книзі звірів, які розмовляють.
  • Дж. Р. Р. Толкін друкував всю трилогію «Володаря перснів» двома пальцями.
  • У «Казках 1000 і 1 ночі» Аладдін спочатку був китайцем.
  • Книга Джастіна Бібера входить до списку бестселерів за версією New York Times (так-так, він теж вміє писати).
  • Бібліотека Гарвардського університету зберігає 4 юридичні книги, написані на людській шкірі.
  • Книга «Подорожі Гуллівера» описала розмір і швидкість обертання місяців — супутників Марса за 100 років до того, як це зробили астрономи.
  • «Пригоди Тома Сойєра» — перша книга, текст якої був набраний на друкарській машинці.
  • Книги про Гаррі Поттера — найбільш заборонені в Америці через «пропаганду окультизму, язичництва і заперечення християнських цінностей».
  • У романі американського письменника Натаніеля Веста «День сарани» (1939) є персонаж на ім'я Гомер Сімпсон.
  • Володимир Набоков писав «Лоліту» в блокноті під час поїздок по Америці для колекціонування метеликів. Дружина письменника Віра завадила йому спалити начерки роману.
  • Найбільш продавана у Великобританії книга всіх часів — «50 відтінків сірого».
  • «Вінні-Пух» був спочатку заборонений в Америці, Туреччини та Великобританії. Тут зіграло роль не тільки наявність розмовляючих тваринок, але і той факт, що малюк П'ятачок викликав негативну реакцію у мусульманській частині читачів.
  • Шерлок Холмс частіше за інших літературних персонажів ставав героєм кіно і телесеріалів.
  • «Робінзон Крузо» вважається першим англійським романом. До речі, роман про пригоди Робінзона має продовження, в якому герой терпить аварію корабля біля берегів Південно-Східної Азії і змушений добиратися до Європи через всю Росію. Зокрема, він протягом 8 місяців перечікує зиму у Тобольську.
  • Перша рукописна Біблія (з моменту винаходу друкарського верстата) була написана за 12 років і коштує зараз 8 млн доларів.
  • Найпопулярнішим письменником всіх часів і народів є Агата Крісті. Її детективи друкуються на 44 мовах світу.
  • Було видано вже більше двох мільярдів книг. Найбільш ходовою книгою залишається Біблія. Друге місце займає «Книга рекордів Гіннесса».
  • Александр Дюма наймав «літературного негра» — романіста Огюста Маке, щоб той допоміг іменитому автору написати «Трьох мушкетерів» і «Графа Монте-Крісто».
  • Франц Кафка перед смертю просив свого друга Макса Брода спалити всі його роботи. «Замок»«Процес» і «Америка» були опубліковані проти волі письменника.
  • «Мобі Дік» Германа Мелвілла був спочатку опублікований без епілогу через збій принтера.
  • Чарльз Діккенс писав «Різдвяну історію» протягом шести тижнів.
  • У найпершому коміксі «Супермен» головний герой був лисим і страждав манією величі.
  • Барбара Картленд, найбільш плідний автор за версією «Книги рекордів Гіннеса», писала по роману кожні два тижні.
  • Першим романом в історії вважається японська «Повість про Ґендзі» (близько 1007 року), авторство якої приписується Мурасакі Сікібу, дамі при дворі імператриці Сьосі.
  • Найбільше творів написав іспанський драматург Лопе де Вега. Його перу належить 1800 п'єс.
  • У назві роману Льва Толстого «Війна і мир» слово «мир» вжито як антонім війні (дореволюційне «миръ»), а не в значенні «навколишній світ» (дореволюційне «міръ»). Всі прижиттєві видання роману виходили саме під назвою «Война і миръ», проте через друкарські помилки в різних виданнях у різний час, де слово написали як «мiръ», досі не вщухають суперечки про істинне значення назви роману.
  • В'язнями Бастилії були не тільки люди. Одного разу до в'язниці була ув'язнена знаменита Французька енциклопедія, складена Дідро і Д'Аламбером. Книгу звинувачували у тому, що вона завдає шкоди релігії та суспільній моралі.
  • Творчість одного з популярних сучасних авторів — Паоло Коельо — повністю заборонена в Ірані. А чому, місцева влада так і не спромоглася пояснити.
  • Вперше «Гамлета» російською мовою переклав письменник Олександр Сумароков, переклавши назву як «Омлет, принц Датський».  
Запрошуємо читачів бібліотеки залучитися до читання згаданих книжок! 

четвер, 16 липня 2020 р.

Чорно-білі ігри мудреців

         Вже багато років, а саме з 1966 року за рішенням ФІДЕ (Всесвітньої шахової федерації ) у всьому світі 20 липня відзначають як Міжнародний день шахів.
         Починаючи з 2012 року, День шахів в Україні щорічно стала  святкувати і наша держава відповідно до постанови Верховної Ради України від 01.11.11.
         Шахи – це інтелектуальний вид спорту з давніми історичними традиціями та потенційними можливостями. Гра в шахи розвиває логічне мислення, просторову уяву, уважність і цілеспрямованість, сприяє покращанню пам’яті, формує витримку та почуття відповідальності за доручену справу, здібності до самоаналізу та самостійного прийняття рішення.
         На базі Краматорської бібліотеки ім. А. Чехова працює шаховий клуб для дітей під керівництвом майстра шахової гри Аракелова Г.С.
         З нагоди свята (20 липня), бібліотека ім. А. Чехова вітає всіх шахістів та поцінювачів цієї мудрої гри з Днем шахів в Україні! Зичимо всім творчої наснаги, енергії, бажання постійно вдосконалювати свою майстерність, незламної волі та багато яскравих партій, комбінацій, фантастичних задумів і блискучих ходів!

середа, 15 липня 2020 р.

«Горячая линия»


Тема: «Близорукость у школьников в свете дистанционного обучения. Как сохранить зрение?»
Консультацию по этим вопросам вы можете получить по телефону – 5-01-79, городского офтальмолога,   врача – офтальмолога КНП «Детское территориальное медицинское объединение» Павловой Виктории Николаевны, 17.07.2020года (пятница)  с 08.30 до 10.30.





четвер, 9 липня 2020 р.

Культурний карантин, або що читати вдома. Відеолекторій. Вип. 2

Шановні читачі, любителі книги та читання! Запрошуємо Вас переглянути другий випуск відеолекторію і дізнатися, які книжки радять прочитати бібліотекарі бібліотеки-філії №17 ім. А. Чехова Краматорської ЦСПБ під час карантину.

понеділок, 6 липня 2020 р.

Культурний карантин, або що читати вдома. Відеолекторій


У  зв’язку з карантином у багатьох з’явилося чимало часу для тих речей, які завжди хотілося робити, наприклад, нарешті взятися за прочитання нової книжки улюбленого автора, розкрученого бестселера чи видання, яке давно хтось рекомендував. А хто найкраще знає про всі новинки книжкового світу і може порадити цікаві та важливі видання до прочитання?
Відповідь очевидна. Звичайно -  бібліотекарі! Тож не гаючи часу, перегляньте наш відеолекторій і дізнайтеся, які книжки  радять прочитати бібліотекарі бібліотеки-філії №17 ім. А. Чехова Краматорської ЦСПБ під час карантину.


середа, 1 липня 2020 р.

2 липня - Міжнародний день собак

  Це свято - неофіційне. Його немає у переліку ООН чи навіть окремих держав. А дарма. Бо саме собаки - наші найкращі та найвідданіші друзі - заслуговують на нього як ніхто інший. Тож привітайте свого домашнього улюбленця зі святом, приготуйте подарунок чи пригостіть смаколиком. Долучилися до привітань і ми.